Madagaskar
Wzgórze królewskie Ambohimanga
(Kryt. III, IV, VI / 2001)
Wzgórze królewskie Ambohimanga obejmuje miasto królewskie, królewską nekropolę oraz zespół świętych miejsc, które stanowią silny składnik poczucia tożsamości narodowej. Przez 500 lat zespół zachował duchowy i uświęcony charakter, zarówno w praktykach rytualnych jak i w wierzeniach ludowych i nadal stanowi miejsce kultu, do którego podążają pielgrzymi z Madagaskaru i spoza jego granic.
Lasy Deszczowe w Atsinanana
(Kryt. IX, X/ 2007)
Lasy Deszczowe w Atsinanana, wyróżniające się niezwykłą w skali światowej bioróżnorodnością oraz wyjątkową liczbą endemicznych gatunków roślin i zwierząt, w tym wielu gatunków zagrożonych, występujących jedynie na Madagaskarze.
Suche lasy Andrefana
(Kryt. VII, IX, X / 1990, 2023)
To seryjne dobro, leżące w zachodniej części Madagaskaru, obejmuje krajobrazy krasowe i wapienne wyżyny ukształtowane w imponujące spiczaste formy i „las” wapiennych igieł, widowiskowy kanion rzeki Manambolo, pofalowane wzgórza i wysokie szczyty. Naturalne lasy, jeziora i bagna namorzynowe są domem dla endemicznych i zagrożonych gatunków lemurów i ptaków. Poszczególne części składowe dobra obejmują prawie całe spektrum ekologicznej i wynikającej z procesu ewolucji różnorodności w zachodnich lasach Madagaskaru, w tym zachodnie suche lasy i południowo-zachodnie cierniste zarośla. W miejscach tych występuje cała gama gatunków endemicznych i zagrożonych, takich jak baobab i wianowłostka (Delonix) oraz unikalne pod względem ewolucyjnym madagaskarniki (Mesitornithiformes), rząd ptaków liczący sobie 54 miliony lat.